Sijainti ja aikataulu
Sijainti | Uusikaupunki |
Osoite | Kasarminlahden laavu, 23500
23500 Uusikaupunki |
| |
Ajankohta | Alkaa: 04.03.2018, klo 13.00 Päättyy: 04.03.2018, klo 16.00 |
Kokoontumispaikka | Golfkentän parkkipaikka |
Lisätietoa
Talvipäivän tapahtuma 4. maaliskuuta 2018 klo 13:00–16:00
Koko perheen tapahtuma Kasarminlahden laavulla. Lähtö tapahtumaan Golfkentän parkkipaikalta klo 13. Laavulle voidaan mennä suoraan Kasarminlahden yli jäätä pitkin tai vaihtoehtoisesti laavulle vievää tietä pitkin. Perheen pienimmät voi tehdä matkaa hyvin vaikka pulkan kyydissä. Paikalle voi saapua myös oman aikataulun mukaan.
Maastopyöräilijöiden lähtö myös Golfkentän parkkipaikalta samaan aikaan ja he menevät laavulle suorinta tietä mutkan kautta.
Paikan päällä on tarjolla nokipannukahvia, teetä, mehua sekä pullaa. Myös omat eväät voi halutessaan ottaa mukaan. Tarjoilusta vapaaehtoinen maksu.
Ajanvietteeksi voi heitellä frisbeegolfia, mukana kolme koria sekä kiekot.
Tapahtumalla on säävaraus ja tarvittaessa ilmoitamme siitä yhdistyksemme koti- ja fb-sivuilla ennen tapahtuman alkua.
Tapahtuma on kaikille avoin, ei vaadi yhdistyksen jäsenyyttä.
Toivotaan hyviä kelejä, tervetuloa mukaan!
Toivottelee Vakka-Suomen ladun poppoo
Tapahtuman tiedot
Tapahtuman nimi | Talvipäivän tapahtuma koko perheelle |
Tyyppi | Tapahtuma |
Tapahtuman laji | Retkeily
|
Haastavuus | Erittäin helppo |
Ilmoittautuminen |
Ei ilmoittautumista
|